Теленовели – Вести

Мелиса Сезен го откри својот здравствен проблем

Актерката Мелис Сезен даде ново интервју за медиумите во Турција. Во него, меѓу другото, таа зборуваше за здравствениот проблем со кој се бори. Мелиса Сезен има миопија, а состојбата, како што вели, е многу сериозна. Поради тоа, таа е принудена…
Read more

Бергузар Корел се ослободи од сомнежите за провокативни твитови

Обвинителството во Турција донесе одлука да не покрене случај против Бергузар Корел, објавија денеска медиумите во Турција. Откриваме за што станува збор. Сè започна на Твитер. Некој кој се претставува како Бергузар Корел објави неколку провокативни твитови на таа социјална…
Read more

Наскоро последната сезона од сериите Еманет и Ветување

Денес добиваме нови вести поврзани со финалето на турските серии. Најновите се однесуваат на финалните серии на сезоната Еманет и Ветување. Првата серија Еманет ќе оди на одмор. Финалето во сезоната на овој проект ќе биде во петок, на 18…
Read more

Шокантно финале на сезоната на серијата Последното лето?!

Тимот кој работи на серијата Последната година заврши со снимање и е на заслужен одмор. Кога станува збор за серијата, се очекува да се емитува епизодата 21, која ќе биде последната епизода од оваа сезона. Последната епизода ќе биде –…
Read more

ШОК- Чаглар Ертугрул сакаше да ја напушти серијата Организација?!

Веста дека главниот актер на серијата Тескилат, Чаглар Ертугрул, го напушта проектот, ја објавија сите медиуми во Турција. Сите се прашуваат која е причината зошто главниот протагонист би оставил прилично успешен проект и дали тоа е навистина точно. Според Бирсен…
Read more

Чукај на мојата врата сезона 2 – „Мини Еда“ веќе ги освои срцата на гледачите!

Турската серија Чукај на мојата врата ќе продолжи во почетокот на јуни. Датумот на премиера на втората сезона беше поместен неколку пати, а дефинитивно беше потврден вчера. Она што се промени од самиот почеток и што се знаеше претходно е…
Read more

Крај за серијата Марасли?!

Турската серија Марасли привлече големо внимание. Бурак Дениз и Алина Боз се навистина одличен тандем, заплетот на серијата е интересен, но очигледно серијата го достигнува своето финале. Веста за тоа ја пренесе и Бирсен Алтунтас. Според нејзините информации, како и…
Read more

Мерием Узерли сè уште заработува од старата слава

Турската актерка Мерием Узерли и понатаму е меѓу најомилените во многумина. Актерката веќе подолго време не се појавува во некои нови позабележителни проекти и улоги. Кога станува збор за приходот, Мерием не мора да се грижи, тој сепак има стабилен…
Read more

Керем Бурсин има фан-клуб во Шпанија!

Турскиот актер Керем Бурсин ужива во зголемената популарност. Неговата улога во серијата Чукај на мојата врата и врската со другата главна звезда на таа серија, Ханда Ерчел, го прават уште попопуларен. Во минатото, Керем честопати беше мета на наслови во…
Read more

Демет Оздемир за иднината

Турската актерка Демет Оздемир се врати од одмор. Новинарите ја забележаа вчера кога даде кратко интервју. Актерката зборуваше за своите идни работни места, односно за своите деловни планови за следниот период. Како што истакна Демет, таа добила три понуди, односно…
Read more