Сцена

Промени во серијата Горка земја

Турската серија Промени во серијата Горка земја полека се приближува до финалето во тековната сезона. Оваа сезона ќе заврши во јубилејната 100-та епизода. Денес пристигнуваат вести за промените во екипата. Се работи за едно заминување и едно засилување. И во…
Read more

Нур Фетахоглу повеќе не сака да игра жена која страда!

Турската актерка Нур Фетахоглу даде ново интервју за турските медиуми. Во него, меѓу другото, зборуваше за нејзините улоги што ги толкуваше, но и за можните нови улоги. Нур истакна дека таа едноставно повеќе не сака да игра жена која страда…
Read more

Серенај Сарикаја има ново момче?!

Нова сензација доаѓа од турските медиуми. Серенај Сарикаја, која неодамна изјави дека богатиот бизнисмен Халдун Демирхисар е само нејзин пријател, беше фотографирана со него на одмор. Подоцна за медиумите беше потврдено дека Серенај и Халдун поминуваат време за време на…
Read more

Можно враќање на Кенан Имирзалиоглу во серијата во новата сезона?!

Турскиот актер Кенан Имирзалиоглу се врати на ТВ екраните. Сепак, ова не е нова серија, туку водечки квиз. Квизот наречен „Кој сака да биде милионер“ повторно се емитува. Кенан е домаќин на тој квиз и гледачите имаат можност повторно да…
Read more

Асли Енвер и Каан Урганчиоглу во новиот филм

Актерката Асли Енвер и нејзиниот колега Каан Урганчиоглу ќе се појават во главните улоги во новиот филм на Тимур Савчи. Фановите на Каан Урганчиоглу се желни да го видат својот омилен актер на екраните. Неговото име се поврзуваше со улогата…
Read more

Кавгата на Хулија Авшар со продуцентите не донесе никакви промени околу крајот на серијата Невиност!

Актерката Хулија Авшар беше многу лута по одлуката да ја заврши серијата „Масумијет / невиност“ во епизодата 13. Хулија потоа се судри и се скара со продуцентите и рече дека не е актерка која ќе се појави во само 13…
Read more

Фараџ Зенеп Абдула ја напушта серијата Апартман на невините луѓе?!

Серијата Апартман на невините луѓе наскоро ќе паузира помеѓу двете сезони. Помеѓу сезоните, има чести промени во екипата. Денес пристигнуваат вести дека Фарах Зејнеп Абдула ќе ја напушти екипата на таа серија на крајот од оваа сезона. Конечна одлука сè…
Read more

Започна снимањето на новата турска серија Bas Belasi

Добри вести за лубителите на турски серии. Денес официјално започна снимањето на новиот проект наречен Bas Belasi. Серијата е во продукција на АРЦ Јапим, а во режија на Мурат Онбул. Засега нема многу информации поврзани со заплетот на оваа турска…
Read more

Сите можат да одат од Забрането јаболко. Ниту еден карактер не е загарантиран во новата сезона!

Забранрто јаболко, ќе се најде на екранот во 5-тата сезона. Шевал Сем во едно интервју изјави дека серијата потпишана од Мед Продукција ќе заврши во 4-та сезона, но беше решено да продолжи по интензивната побарувачка на публиката. Во серијата, која…
Read more

Нов скандал и навреди на снимањето на серијата Горка земја!

Турската серија Горка земја има голем број навивачи. Во последно време, ситуацијата на снимањето на таа серија е од некоја причина хаотична, често електрифицирана и има конфликти. Според Бирсен Алтунтас, на 24 април дошло до голема расправија и размена на…
Read more