Естрада

Партнерка на Киванч Татлитуг во новата серија ќе биде Елчин Сангу!

Откриено е кој ќе биде партнерка на Киванч Татлитуг во новата турска серија наречена “Судар” или “Carpisma”. Главна актерка од оваа серија ќе биде Елчин Сангу. Долго време се шпекулира за тоа кој ќе ја има главната женска улога во…
Read more

ВАКА ИЗГЛЕДАЛА АЈШЕЃУЛ КАКО НЕВЕСТА

Убавата актерка Бурчин Терзиоглу или Ајшеѓул од Мојот Син, беше во брак неколку години со актерот Мурат, нам познат како Саваш. Моментално Бурчин е во врска со познатиот актер Илкер Калели попознат за нас како Појраз Карајел кој ја играше…
Read more

Овој згоден Турчин е отров за дами – за неговиот физички изглед виновни се босанските гени

Турскиот актер Биркан Сокулу е отров за жени. Тие се луди по него, по неговото кошаркарско минато, актерска иднина и физички изглед за кој се виновни босанските гени. Тој е висок 188 сантиметри, а неговото презиме Сокулу е турска варијанта…
Read more

Хурем султан ужива во мајчинството

Наспроти професионалниот успех што го постигна со улогата на Хурем во познатата турска историска серија „Величествениот“, судбината на актерката Мерјем Узерли (34) ѝ донесе бродолом во приватниот живот.Денес таа е среќна мајка на ќеркичката Лара. Нејзината ќерка, која Мерјем сама…
Read more

Турската актерка е принудена да изгуби 7 килограми поради новиот проект!

Подгответе се да ја видите познатата актерка Нургул Јешилчаи на екранот, но со 7 килограми помалку. Овој пат, таа ќе биде дел од добро познатиот спектакл во Турција, наречен “Gelecegin Stari”, или на македонски “Звезда на иднината”. Нургул ќе биде…
Read more

Бариш Ардуц се враќа на екранот, овојпат заедно со познатиот актер!

Познатиот актер од хит серијата “Вљубениот Ерген”, Бариш Ардуц ќе се врати повторно на екранот. Се смета дека во истиот проект со него ќе биде и актерот Арас Булут. Тие ќе играат во овој филм како двајца пријатели кои ќе…
Read more

(Фото) – Погледнете како изгледа синот на турската Моника Белучи

Оваа мајка важи за една од најубавите актерки во турските серии. Познатата турска актерка Нургул Јесличај која најпрво ја запознавме преку нејзината улога на Јасмин во серијата „Љубов и казна“, а потоа и по улогата на Ѓулсерен од „Парампарче“ и…
Read more

Погледнете што прави во приватниот живот познатиот турски актер што го обожаваше цела Македонија

Познатиот турски актер кој во Македонија беше еден од омилените актери за време на серијата „Сулејман Величествениот“ денес изгледа потполно непрепознатливо. Станува збор за Селим Бајрактар кој се прослави со неговата улога на Зумбул-ага која што ја толкуваше и која…
Read more

Љубовен крах наместо брак – и покрај најавената свадба, истанбулската невеста ќе остана сама

По три години врска и најавената дека ќе се мажи, пејачот Мурат Боз (38) ја остави симпатичната Асли со објаснување дека бракот не е за него, избега во Мајами и го промени бројот на телефонот. Како што пренесуваат турските медиуми…
Read more

Младиот Авичи извршил самоубиство

Авичи се самоубил со скршено стакло. Повеќе извори запознаени со околностите околу смртта на познатиот диџеј велат дека тој си го одзел животот. Според овие извори, Авичи си го одзел животот со стакло со кое предизвикал големо крварење. Еден извор…
Read more