Вљубениот Ерген

(ВИДЕО) Дефне глумеше и во „Бурни времиња“: Се сеќавате кога беше учителката на Мете?

Во серијата „Бурни времиња“ која се емитуваше во 2012 година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играа доста актери кои и денес ги гледаме во новите и актуелни серии. Освен Синан кој тогаш ја играше улогата на адвокатот…
Read more

Не е ниту близу до Дефне – вистинската девојка на „Вљубениот ерген“ ќе ве разочара

Најдобрата турска романтична комедија за 2016 година без сомнеж уште на старот од прикажувањето и кај нас ги освои симпатиите на публиката. Покрај урнебесното сценарио, за тоа се заслужни и двајцата главни актери Барис Ардук, Елцин Сангу или Омер и…
Read more