Чагатај Улусој го игра чистачот во новиот проект

Конечно, враќајќи се од службено патување, Енгин Ајканат ги воодушеви турските медиуми со деталите за новиот филм Mucadele Cikmazi со Чагатај Улусој во главната улога.
Според турските медиуми, Чагатај во филмот ќе глуми чистач и татко на мало дете. Тие дури објавија и снимки од проектот. Според актерот, тоа ќе биде целосно ново искуство за него. Снимањето ќе заврши на крајот на септември. Филмот ќе биде објавен во 2021 година. Во него игра и Селен Озтурк.

Чагатај ја започна својата актерска кариера во ТВ серијата Adını Feriha Koydum (2011–2012) како Емир Сарафоглу. Оттогаш, тој имаше главни улоги во Медцезир (2013–2015), римејк на телевизиската серија The O.C., во ТВ серијата Ичерде, а од 2018 година ја игра главната улога во првата серија Нетфликс во Турција, Заштитникот.

By: TV Exposed

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *