Серијата Чукај на мојата врата на пауза до летото

Серијата Чукај на мојата врата го имаше своето финале во сезоната во епизодата 39. Финалето се емитуваше доцна синоќа на телевизијата Фокс. Проектот е на пауза до летото, поточно до јуни, кога се очекува продолжение на оваа серија.

Фановите на серијата Чукај на мојата врата се многу среќни што ги гледаат нивните омилени ликови Серкан и Еда на лето. Керем Бурсин, кој го игра Серкан во серијата, изјави дека нема да има многу пауза за него. Тој ќе продолжи да тренира напорно, но и да ги подобрува своите актерски способности. Керем поминува многу време во теретана и неодамна му се придружи една дама. Бурсин тренираше во иста теретана во последно време со колешката од местото на штотуку споменатиот проект Чукај на мојата вратаи. Керем и Ханде Ерчел решија да тренираат заедно и на тој начин да поминуваат време заедно дури и кога не се на снимањето на овој проект. Во последните неколку недели Бурсин беше во центарот на вниманието поради изјавата дека оние што не ги почитуваат епидемиолошките мерки се „будали“. На крајот, поради остри критики во медиумите, Керем сними видео порака во која се извинува за изразот што го употреби. По тој повод, тој рече: „Употребата на зборот будала или идиот, секако не беше вистинскиот избор. Не бев во право. Се извинувам за грешката “.

Покрај таа тема, медиумите не се откажуваат од теории во кои има нешто повеќе од пријателство помеѓу него и Ханда Ерчел. Колку му е досаден на актерот од тоа прашање, најдобро покажува и одговорот што неодамна го даде на тоа. Во своето последно интервју, запрашан дали тренингот заедно со Ханде значи дека меѓу нив има нешто повеќе од пријателство, Керем даде нешто необичен одговор. Керем тогаш изјави: „Нема потреба од многу приказни. Животот е убав. Нема што да се каже “. Во тоа, Ерцел и тој додаде дека ако нешто се случи меѓу нив, секој ќе дознае како и да е.

Снимањето на Чукај на мојата врата беше попречено од коронавирусот. Токму поради проблемот со вирусот, финалето не беше емитувано кога првично беше планирано. Наместо на 10 април, финалето беше 17. Сега сите што работат на оваа серија ќе направат заслужена пауза до летото. Фановите се надеваат дека сценаристите ќе подготват интересно продолжение на серијата. Комплетниот проект, според сегашниот план, ќе биде завршен некаде во септември во епизодата 50. Се разбира, ако сè оди како што треба. Овде најмногу се работи за состојбата со коронавирусот, но и за одлуките за производство. Сведоци сме дека многу серии се прекинуваат по само неколку лоши епизоди кога станува збор за гледаноста. Серијата SЧукај на мојата врата успеа да го надмине тоа благодарение на неверојатниот интерес на социјалните мрежи. Прашањето, сепак, е колку луѓе од продукцијата и од телевизискиот канал Фокс ќе продолжат да страдаат во случај на низок рејтинг подолу. Одговорот на тоа прашање ќе го дознаеме уште во јуни, кога Чукај на мојата врата ќе се врати на ТВ екраните …

By: Milt-TV Exposed

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *