Дилара од „Парампарче“ стана мајка – еве ја првата фотографија со бебенцето

Турската актерка Ебру Озкан и нејзиниот сопруг, актерот Ертан Шабан, станаа родители – пишуваат турските медиуми.
Изминатата недела познатата двојка доби ќерка која го носи името Биричик што во превод значи „Единствена“.
Во медиумите се појави и првата фотографија од мајката и бебенцето, која инстантно се рашири и во останатите европски медиуми.


Инаку, Ертан и Ебру ја официјализираа својата љубов пред две години.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*