Tag Archive: (ФОТО) Наставничката Зејнеп глумеше во „Езел“ и „Величенствениот“: Се сеќавате кога беше Ејшан и Фирузе?

(ФОТО) Наставничката Зејнеп глумеше во „Езел“ и „Величенствениот“: Се сеќавате кога беше Ејшан и Фирузе?

Турската актерка и манекенка Џансу Дере(34), која публиката ја запозна како саканата на Езел, Ејшан, а потоа во „Сила“, денес ја гледаме како наставничката Зејнеп во хит серијата „Се викав Мелек“. Апсолутно преубава, но грозно иритантна – вака турските новинари…
Read more