Tag Archive: Парампарче

ХАЗАЛ ЌЕ БИДЕ НЕВЕСТА, НИКОГАШ НЕМА ДА ПОГОДИТЕ СО КОГО ЌЕ СЕ МАЖИ

Секоја епизода од хит серијата „Парампарче“ носи нови драматични моменти кои верните гледачи не можат ни да ги претпостават. На една од многуте фан страници на серијата на Фејсбук постојано осамнуваат куси видео најави од она што следи во третата…
Read more

Синоока убавица од познато семејство: Озан од „Парампарче“ за првпат ја покажа девојката (ФОТО)

Познатиот турски актер Бурак Тозкопаран кој ја игра улогата на Озан во серијата „Парампарче“ досега ја чуваше приватноста како змија нозете. На неговиот профил на Инстаграм редовно објавува нови фотографии, но се досега не ја покажал својата сакана. Деновиве се…
Read more

(ВИДЕО) ХАРУН УМИРА ВО ОБИД ДА ГО СПАСИ ОЗАН – ЕВЕ ШТО НЕ ОЧЕКУВА НА КРАЈОТ ОД ПАРАМПАРЧЕ

Турската серија “Парампарче” од самата премиера на Сител успеа да собере огромен број на гледачи пред телевизиските екрани кои секојдневно ја следат интригантната приказна за заменетите ќерки и распарчените семејства. Ликот на таткото Џихан, мајките Ѓулсерен и Дилара и ќерките…
Read more

Во „Парампарче“ е сиромашна и напорна, а денес Кериман е драстично поразлична и фатална дама

Улогата на Кериман во хит турската драма „Парампарче“, актерката Нурсел Косе ја добива сосема случајно. Планот бил да се појави само во неколку епизоди, но поради својот темперамент и тоа што публиката веднаш ја прифати, Кериман ќе остане во серијата…
Read more

Дилара од „Парампарче“ стана мајка – еве ја првата фотографија со бебенцето

Турската актерка Ебру Озкан и нејзиниот сопруг, актерот Ертан Шабан, станаа родители – пишуваат турските медиуми. Изминатата недела познатата двојка доби ќерка која го носи името Биричик што во превод значи „Единствена“. Во медиумите се појави и првата фотографија од…
Read more