Tag Archive: Карасевда

Први прочитајте ја содржината на новата мега хит серија „Карасевда“

Љубовната приказна за Кемал и Нихан, секоја вечер ексклузивно на Сител Многу наскоро, ексклузивно на Сител телевизија стартува нова романтична теленовела која е потенцијален хит за оваа година. “Карасевда” е добитничка на ЕМИ награда за најдобра ТВ новела во светот…
Read more

Бали Бег повторно ќе ги освои женските срца во новата новела на Сител

Турскиот актер и модел во нова улога на заводник Популарниот турски заводник Бурак Озџивит, познат како Бали Бег од “Величествениот” и Ќамран од “Дневникот на Фериде”, се враќа на малите екрани. На радост на женскиот дел од гледачката публика, овој…
Read more