Сите видеа

ДЕНИЗ ОД ХИТ СЕРИЈАТА НА СИТЕЛ ГО СМЕНИ ИЗГЛЕДОТ ФОТО

Турската актерка Озге Озберг ја запознавте по улогата на несреќната и изневерена Дениз во серијата насловена „Нашата Дениз“, каде уште на почетокот од сценариото има темен живот исполнет со многу препреки. Но оваа драма не е единствената по која Озге…
Read more

Џан Јаман одговори на гласините за новата девојка!

Овие денови, во турските медиуми се појави веста дека еден од најактуелните турски глумци Џан Јаман, е во врска со Рабија Јаман. Рабија Јаман е модел, а исто така е и поранешна девојка и свршеница на актерот, Шукру Озјилдиз. Џан…
Read more

(Фото) Поранешните девојки на Бали Бег

Пред да се ожени за актерката Фахрие Евџан, еден од најпопуларните турски актери Бурак Озчивит бил во врска со неколку актерки и манекенки од Турција. Со Зејнеп Дорткардешлер, која е исто така актерка, Бурак беше во врска од 2005 до…
Read more