Теленовели – Вести

Гупсе Озај и Бариш Ардуч по подолго време заедно во јавност!

Бариш Ардуч и Гупсе Озај, актерската двојка кои што се заедно од 2014 година, беа видени како излегуваат од ресторанот каде што го прославија роденденот на нивниот заеднички колега. Овој пар кој е заедно речиси пет години, преживеа и покрај…
Read more

Погледнете го Синан како се снаоѓа во боречките спортови!

27-годишниот турски актер Алп Навруз секојдневно ги освојува женските воздишки преку улогата на бунтовниот богаташ Синан Егемен во хит новелата на Сител, “Ќерките на Фазилет”. Во серијата глуми трагично вљубен дечко кој во следните епизоди ќе мора да се бори…
Read more

Весело лето со малечката хероина и „Мојот вујко“ на Сител

Нова играна серија со возбудлив заплет и неброени комични ситуации. Дамнешна трагедија за исчезнувањето на најмалиот член на едно семејство, ќе предизвика голема тага и исчекување дека низ годините мистеријата ќе биде решена. Сите обиди да се пронајде исчезнатиот Тарик…
Read more

Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ – како исфрлена од 90-тите (фото)

Јелена Карлеуша се појави на снимањето на новата емисија од „Ѕвездите на Гранд“ во краток фустан код кој за малку не и се виде долната облека. Како и досега, сакаше да привлече внимание, па освен провокативниот фустан имаше и мрежасти…
Read more

Хурем Султан блескаше на „Кански филмски фестивал“ (фото)

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72-от Меѓународен филмски фестивал во Кан. Овој значен настан во Франција ќе трае до 25-ти мај, а за Златна палма ќе се натпреварува 21 филм….
Read more

Турската актерка конечно ни објаснува за шпекулациите за нејзината бременост!!

За Мерјем Узерли во медиумите се шпекулираше за можна бременост. Меѓутоа, познатата актерката на “Кралица на ноќта” не им дозволи на гласините да траат премногу долго. Со еден пост на instagram, таа покажа дека таа не очекува бебе, но таа…
Read more

Еве што се мораше да издржи славната актерка за време на снимањето на „Далеку од дома“ (фото)

Љубовта од филмски сет на турските актери Халит Ергенч и Бергузар Корел им се претвори во брак, а седум години подоцна одлучија повторно заедно да работат на серијата „Vatanim sensin“ или во превод „Ранета љубов“. Двајцата биле привлечени од сценариото,…
Read more

Погледнете какви беа како деца актерите од серијата „Ќерките на Фазилет“ (видео)

Турската серија „Ќерките на Фазилет“ е една од поновите драми, а премиерното прикажување во Турција беше во месец март 2017 година. Необичната приказна и желба за богат живот преовладува кај Фазилет или актерката Хазан Кесал која сака и нејзините ќерки…
Read more

ФОТО: Дагестанецот од „Далеку од дома” сосема поразличен – Вака изгледа газдата на кафуле

Познатиот турски актер Уфук Бајрактар, кој го гледаме во улогата како Дагестанецот во серијата која е хит на Сител Тв, „Далеку од дома”. Борбениот патриот, со неговата вкочанетост и невнимателноста, тој не само што ги плаши неговите непријатели, туку и…
Read more

Дефне од „Вљубениот ерген“ се сврши, а ова е нејзиниот избраник (фото)

Познатата турска актерка Елчин Сангу, која ја паметиме по улогата на Дефне од серијата „Вљубениот ерген“, присуствуваше не еден концерт заедно со пријателите и момчето Јанус Озгикен. По концертот, актерката ја чекаа новинарите на кои таа им откри интересни детали…
Read more