Теленовели – Вести

Ексклузивно на Сител – доаѓа најгледаната семејна драма!

Eксклузивно на Сител стартува најгледаната турска серија за последните неколку години. Семејна драма што ќе ве закова повторно пред телевизиските екрани и преку која ќе ја доживеете магијата на една бескрајна љубов.Приказна која ги побива предрасудите и силно ги зближува…
Read more

Изгледа моќно во новата улога: Бурак Озчивит на премиера во Кан, а сопругата прва му поласка!

По подолг период популарниот турски актер Бурак Озчивит има нова филмска улога во турската акциона серија насловена „ Kuruluş Osman“. Бурак има улога на моќен воин по име Осман, а премирата ја прикажува турската телевија АТВ. Еден од најплатените актери…
Read more

Први фотографии од бремената Шехерезад: Излегуваа од болница со насмеани лица по рутинскиот преглед (фото)

Една од најплатените и најубавите турски актерки и пејачки, Бергузар Корел или попозната како Шехерезад, е бремена со второ дете. На почетокот на бременоста, таа и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенч, криеја дека по вторпат ќе станат родители, но нараснатото…
Read more

Убавата Неџла имаше проблем со вишокот килограми по породувањето, а сега се пофали дека повторно е во топ форма (фото)

Актерот Бурак Озчивит и неговата сопруга, актерката Фахрие Евџан во месец април за првпат се остварија во улогата на родители и го добија синот Каран. Мама Фахрие паузира од работа и е посветена на бебето, додека тато Бурак напорно работеше…
Read more

Најпосакуваниот турски ерген го смени имиџот,ама и ваков е неодолив за жените!

Еден од најплатените и најбараните турски актери, Бариш Ардуч, или попознат како Омер од серијата „Вљубениот ерген“, денес изгледа доста поразлично отколку во 2016 година кога го играше ликот на дизајнерот на обувки Омер Ипликчи. Денес, не само што е…
Read more

Тешко кој би го препознал Онур од „Наследници“ три години по снимањето на серијата (фото)

Турскиот актер Фуркан Палали или попознат како Онур од серијата „Број 309“ или како што се емитува кај нас под името „Наследници“, е вистински камелеон кога се во прашање трансформациите пред филмската камера. На Фуркан улогата на богатиот Онур му…
Read more

Се омажи Хазан од „Ќерките на Фазилет“ – зетот е познат пејач!

Турската актерка Дениз Бајсал (28), позната по улогата на Хазан во серијата „Ќерките на Фазилет“, пред неколку дена го кажа судбоносното „да“ на партнерот Бариш Јуртко (36). Убавата актерка се омажи за својот свршеник, турски музичар од групата „Колпа“, по…
Read more

Јасемин од „Ќерките на Фазилет“ во приватноста доживеала тешки семејни трагедии и живеела скромно (фото)

Труската актерка Хазал Торесан, публиката ја памети како Асли во серијата „Љубов и пари“, а сега ја толкува улогата на лошата и завидлива црвенокоса Јасемин. Родена во Анкара, Хазал Торезан по студиите доаѓа во Истанбул и живеела од синхронизација. Нејзиното…
Read more

Ранко од „Чиста љубов“ за првпат проговори за ќерката која ја доби со девет години постарата сопруга

Актерот Момчило Оташевиќ ја доби ќерката Маша пред една година со девет години постарата актерка Јелена Перчин. Бидејќи тој ретко споделува детали од неговиот приватен живот со јавноста, сега за прв пат зборуваше за својата сопруга и наследничката.– Малата Маша……
Read more

На турската ѕвезда славата не и значи ништо: „Јас многу претрпев како и Фазилет!“

Актерката Назан Кесал (50) ја играше главната улога во турската хит серија „Фазилет и нејзините ќерки“. Таа ја отелотворува прекрасната, но пресметувачка Фазилет, која богато сака да ги омажи своите две ќерки. – Јас сум многу среќна актерка. Славата и…
Read more