Сцена

Ранко од „Чиста љубов“ за првпат проговори за ќерката која ја доби со девет години постарата сопруга

Актерот Момчило Оташевиќ ја доби ќерката Маша пред една година со девет години постарата актерка Јелена Перчин. Бидејќи тој ретко споделува детали од неговиот приватен живот со јавноста, сега за прв пат зборуваше за својата сопруга и наследничката.– Малата Маша……
Read more

На турската ѕвезда славата не и значи ништо: „Јас многу претрпев како и Фазилет!“

Актерката Назан Кесал (50) ја играше главната улога во турската хит серија „Фазилет и нејзините ќерки“. Таа ја отелотворува прекрасната, но пресметувачка Фазилет, која богато сака да ги омажи своите две ќерки. – Јас сум многу среќна актерка. Славата и…
Read more

Папараците ги „уловија“ Фахрие и Бурак покрај домашниот базен, а имаат и прва фотографија од бебето (фото)

Турската актерска двојка Фахрие Евџан и Бурак Озчивит, пред неколку месеци се оставија во улогата на родители. Бидејќи бебенцето им е мало, тие не отидоа на летен одмор, туку уживаат покрај базенот во својот дом. Папараците успеаја да направат неколку…
Read more

Назли од „Подарено срце“ ја гледавме во неколку улоги, а еве каква беше како невеста (фото)

Турската актерка Гизем Карча, моментално ја гледаме во улогата на Назли од турската драма „Подарено срце“.Гледачите на овие серии веројатно се сеќаваат кога Гизем ја гледавме во улогата на Ѓул во „Убавата селанка“, а потоа и во улогата на инспекторка…
Read more

Во „Мојот вујко” се брат и сестра – Актерите се пар во реалноста

Во серијата која е хит на Сител, „Мојот вујко”, актерот Ѓокхан Алкан кого го гледаме како главниот лик Тарик, има семејство за кое не знае, а една од актерките која глуми негова сестра, му беше девојка во реалноста. Се работи…
Read more

Ја знаете како убавата и згодна Ѓулсерен, а еве како изгледа турската актерка со 90 килограми (фото)

Гледачите на турските серии убавата, згодна и талентирана актерка Нургул Јесилчај ја препознаат по улогите на Ѓулсерен, Султана, Ѓулпери… Таа е една од најбараните и најплатените актерки во Турција, а освен тоа приватно се занимава и со трговија и модна,…
Read more

Хурем Султан се фотографираше со Џенифер Лопез, а коментарите за турската актерка беа сурови (фото)

Џенифер Лопез пред неколку дена одржа концертво Шерик, Турција. Актерката Мерием Узерли или попозната како Хурем Султан, ја искористи можноста да се фотографира со музичката дива. Турско-германската актерка објави фотографија со пејачката на Инстаграм, а коментарите беа крајно остри. „Мерием…
Read more

ФОТО: Бали бег со драстична промена на иимиџот собра милиони лајкови

Симпатиите на женскиот дел од публиката, Бурак Озчивит ги освои со улогата на Бали Бег во серијата „Сулејман Величенствениот“ и во серијата “Карасевда”. Сега, турскиот актер се реши за промена на имиџот. Тој пушти коса и брада и позираше со…
Read more

Како изгледа денес Осман од Бурни Времиња???

Малиот Осман стана голем газдa. Емир Берке Зинџиди (Осман ) е сопственик на агенција за кастинг и филм.Малата ѕвезда на Бурни времиња Емир Берке Зинџиди има само 6 години, а веќе е сопственик на филмска агенција. Татко му Беркант кој…
Read more

Мерт од „Двоен живот“ во приватноста има брат близнак (фото)

Младиот 28 годинишен турски актер Серкан Бадур, кој публиката го препознава по улогата на Мерт во серијата „Двоен живот“, неодамна на своите фанови им откри еден интересен детаљ од приватноста. Имено, тој на својот Инстаграм откри дека има брат близнак…
Read more