Сцена

Ова девојче денес е една од најубавите турски актерки

Турската актерка и пејачка Бергузар Корел својот талент го наследила од своите родители кои и двајцата се актери. Омажена е за актерот Халит Ергенч, а нема да биде чудно и ако нивниот 9 годишен син продолжи по семејните стапки. Кога…
Read more

Бурак Озџевит се појави со неговата сестра: Тие се исти како две капки вода!

Целосно исклучен од кинематографијата и сè друго, Бурак последното време се појавува само со неговата сопруга Фахрие, посветен целосно на неа и на бебето што наскоро ќе се роди. Дури и публикациите на социјалните мрежи се само покрај неговата жена,…
Read more

Ист како татко! – Синчето на Онур и Шехерзад има 9 години…

Труската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди на снимањето на серијата „1001 ноќ“. Во месец февруари 2010 година тие станаа родители на машко дете кое се роди…
Read more

Озџан Дениз се разведува- се преселил од дома!!!

Турскиот актер кој важи за срцекршач се ожени пред неколку месеци и доби бебе, а сега како што пишуваат турските медиуми, наводно се разведува. Озџан Дениз кој се ожени со 20-години помлада девојка, се разведува. Проблемите почнале пред неколку месеци…
Read more

Тој со долга коса, таа со голем труднички стомак: Бурак и Фахрие во ново издание (фото)

Турската брачна двојка, Бурак Озчивит и Фахрие Евџан го живеат еден од највозбудливите периоди во животот- го чекаат да дојде на свет нивното прво дете. Пред неколку месеци во изјава за турските медиуми открија дека чекаа машко бебе, но името…
Read more

Турската двојка ја освои публиката: „Азизе“ и „Џевдет“ пееја заедно на иста сцена(видео)

Познатата турска актеркса двојка Бергузар Корел и Халит Ергенч пееја заедно на сцената во Зорлу центарот во Истанбул. Концерот беше огранизиран од „Cev Art“, проект кој им обозможува на младите лица да го откријат својот талент во сферата на уметноста…
Read more

Кадир и Неслихан зборуваат за нивното дете!

Двојката, Кадир и Неслихан Догулу, беа присутни на премиерата на филмот “Сибел”. Двојката која не е фотографирана заедно долго време даде кратко интервју за новинарите. На прашањето дали ја гледаат новата серија во која игра нивниот колега Чагатај Улусој, “Заштитник”,…
Read more

Можам, да се шетам на улица во пижами и без шминка

Таа имаше 23 години кога нејзиниот живот се претвори во бајка од “Илјада и една ноќ”. Прекрасна Шехерезада ги отвори сите врати, донесе слава, успех, признание, животна љубов со актерот и колега Халит Ергенч … стана една од најпопуларните турски…
Read more

Сепак, постојат и такви кои ја сакаат својата свекрва: Бурак на својата и купи неверојатна зграда која…

Бурак на свекорот и свекрвата им купил куќа. Бурак, навистина, е вистински џентелмен. Освен фактот што многу жени го сакаат него поради неговиот изглед и глума, очигледно, и финоста е една од неговите доблести. Бурак и неговата сопруга Фахирија поминаа…
Read more

Турската актерка во гламурозно издание кое остава без здив, а да ја слушнете како пее(фото+видео)

Турската актерка Бергузар Корел која сите ја познаваат како Шехерезад или моментално како Азизе од серијата „Далеку од дома“, неодамна присуствуваше на „Istanbul Modern Gala“ 2018 каде ги освои сите во гламурозно издание во тоалета од турскиот дизајнер Озгур Масур.Актерката…
Read more