Сцена

Како изгледа Дениз, ќерката на Нихан и Кемал – фото+видео

Од епизода во епизода се позивесно станува дека најголемата желба на Нихан (Неслихан Атаѓул) и Кемал (Бурак Озчивит) да имаат ќерка ќе се оствари. Сепак, настаните ќе се развиваат во неповолен правец и двајцата уште долго нема да можат да…
Read more

Поради фотографиите со Роналдо и Рамос на Северина и се заканува апсење

Северина Којиќ наводно не се појавила на неколку закажани судски рочишта во Загреб со својот бивши партнер Милан Поповиќ поради што е издаден налог за нејзино апсење. Имено, хрватската пејачка и нејзиниот сопруг Игор Којиќ требало да се појават во…
Read more

Се сеќавате на Марија од „Жикина Династија“ – нејзиниот живот крие тажна приказна, денеска изгледа непрепознатливо

Риалда сподели со јавноста шокантната исповед дека за време на војната што избувна во Југославија во раните деведесетти години, ненадејно починала нејзината мајка.„Бев во Лондон на усовршување на јазикот. Тој 16-ти јануари 1991-ва година, кога војната започна, мајка ми ненадејно…
Read more

Згодната Елени ќе ја запали сцената на Евровизија ( Фото + Видео )

Преставникот на Кипар, Елени Фуреира е музичар повеќе од една деценија, но светот ја „открива“ токму оваа година, благодарение на учеството на Евровизија. Има мешано потекло од Грција и Албанија, а од 2007-ма година се бави со актерство, пеење, танцување…
Read more

Повредите се видливи: Кога Наташа ја отвори вратата, нејзиниот изглед не шокираше!

Лука Лазукиќ, мажот на Наташа Беквалац, во бессрамно интервју за српските медиуми раскажа дека неговата сопруга е позната како жена која е подготвена на се. Тој рече дека постои можност Наташа сама себеси да се повредила за да му наштети,…
Read more

Бројката ќе ве изненади: Колку години би и дале на Соња од „Чиста љубов“?

Хрватската актерка Тара Родандиќ е пример дека шминката многу знае да го промени човекот. Многумина би рекле дека Тара сигурно има повеќе од 30 години, но вистината е сосема поразлична. Кога ја гледаме на ТВ екраните во разни улоги, Тара…
Read more

(ФОТО) Не ја остава раат: Карлеуша сподели видео од Цеца и повторно распали со навреди!

Иако Цеца Ражнатовиќ ја тужи Јелена Карлеуша за јавна навреда и поради тоа извесен период се соочуваат на суд, Карлеуша повторно си тера по свое. Имено, вчера беше закажано ново судско рочиште кое беше одложено поради смрт на судијата. Двете…
Read more

Редослед на Евросонг во Лисабон: Македонија по Бугарија, а пред Хрватска

Вчера беше откриен и редоследот на земјите учеснички кои ќе настапуваат во двете полуфинални вечери. Македонија е 11. по ред. Пред нас настапува Бугарија, а после нас Хрватска. „Ај кју“ е бендот кој ќе ја претставува Македонија на Евросонг во…
Read more

„Брзи и бесни 9“ најверојатно без Карпата

Актерот Двејн Џонсон, попознат како „Карпата“, изјави дека „не е сосем сигурен“ дали ќе се врати во деветтиот филм од серијалот „Брзи и бесни“. Проблемите започнале уште на снимањето на „Брзи и бесни 8“ во 2016 година, кога се појавиле…
Read more