Сцена

Сите го знаете како Зумбул – ага од „Величествениот“, а денес изгледа вака (фото)

Еден од најзапаметените улоги во серијата „Величествениот“ е Зумбул – ага.Улогата на слугата ја играше популарниот турски актер Селим Барјкатар. Селим е под сенката на улогата и по завршувањето на познатата историска мелодрама, но како што вели тој, навистина се…
Read more

Вљубениот ерген доби награда во Бејрут за најдобар актер

Згодниот турски актер Бариш Ардуч ја освои наградата “Најдобар интернационален актер на годината” на 10-тиот Бејрутски интернационален фестивал на награди. Вљубениот ерген се појави и предизвика лавина реакции и воздишки кај фановите во Либан кои со задоволство, како и Македонците,…
Read more

Пред „Двоен живот“, актерот не ги привлекувал девојките воопшто!

Младиот турски глумец Џанер Шахин во новата драма на телевизија Сител го толкува ликот на Кадир, вонбрачниот син на Кемал. Бесен на својот татко кој води двоен живот на две различни страни со две различни семејства, младиот Кадир ќе се…
Read more

Турски глумци: Преку скандали до богатство – ќе ви се сврти во главата од сумата која ја заработуваат од само една епизода!

На турската актерска сцена најплатени се оние кои креваат најмногу прашина во таблоидите! Но, што се случува кога скандалите стануваат поголеми од талентот? Секогаш има исклучоци од кои хонорарот им е фиксен независно од приватниот живот, па така и меѓу…
Read more

Скриените тајни на две семејства во новата серија на Сител

Еден погрешен чекор ќе го разоткрие неговиот двоен живот. Приказна за напорите и искушенијата на човекот кои поради одлуките од минатото ќе се најде меѓу два огна, две жени, две ќерки и два сина. Татко растргнат меѓу две фамилии ќе…
Read more

Познатиот турски актер бил неверен, по 15 месеци му пропадна и вториот брак!

Турскиот актер Озџан Дениз неодамна се отсели од семејниот дом, а причината за тоа беше неговата втора сопруга, која како што пишуваа турските медиуми, премногу трошела пари. Сепак, Озџан потоа се огласи на својот профил на Инстграм и покажа дека…
Read more

Нихан од „Карасевда“ проговори за бракот и сопругот: „Јас го сакам, како и да изгледа!“

Еден од најскладните турско-актерски двојки, Неслихан Атагул и Кадир Догулу беа зачекани од новинарите додека излегуваа од еден ресторан. Сопружниците кои се венчаа во 2016 година, на големо уживаат во својата заљубеност.На прашањето за новиот изглед на Кадир, тој вели…
Read more

Фатени за рака прошетаа низ Истанбул: Јагиз од „Ќерките на Фазилет“ за првпат ја покажа девојката (фото)

Турскиот актер Чаглар Ертугрул неодамна во интервју за магазинот „Hurriyet“ зборуваше за своите ставови кои се однесуваат на жените, бракот, социјалните медиуми… Тој исто така откри и каква треба да биде жената што ќе го привлече: -Мора да биде културна…
Read more

ФОТО: Кемал од Карасевда се запушти – Актерот не личи на себе

Граѓаните на Истанбул гласаа на повторените избори за избор на градоначалник. Своето право на глас го искористи и популарниот турски актер Бурак Озџевит или попознат како Бали Бег. Актерот на гласачкото место се појави сам без сопругата, актерката Фахрие Евџан,…
Read more

ФОТО: Синан од „Ќерките на Фазилет” пуштил стомак – Го уловија со актерката од Карасевда

Турскиот актер Алп Навруз или во јавноста попознат како Синан од серијата „Ќерките на Фазилет“, реши да си даде време за одмор, но ниту на море папараците не го оставаат раат. Тој е фотографиран на плажа заедно со актерката Хазал…
Read more