Сцена

Убавата Асу од „Карасевда“ се раздели од своето познато момче по 10 години врска (фото)

Мелиса Асли Памук, турската актерка, модел и победничка на мис Турција и мис на универзум во 2011 година, повторно е слободна. Таа и нејзинот партнер, актерот Толга Сала решиле да стават крај на 10 годишната врска, пишуваат турските медиуми.Тие речиси…
Read more

„Онур и Шехерезад“ заедно ја пееја „I love you baby“: Таа пее одлично, ама не и тој (видео)

Славната турска брачна двојка, Халит Ергенч и Бергузар Корел или попознати како Онур и Шехерезад од серијата „1001 ноќ“,како и во серијата што се прикажува сега кај нас “Далеку од дома”, се почесто се гости на разни свечени настани во…
Read more

Бурак Озџевит го напушти интервјуто откако новинарите му поставија едно прашање за неродениот син

Турскиот актер Бурак Озчивит присуствуваше на театарска претстава, а таму го дочекаа голем број новинари. Актерот одговараше на прашања за името на своето неродено бебе, а меѓудругото го прашаа и дали уште пред раѓање навистина му отвориле профил на Инстаграм….
Read more

Ова е наводната причина поради која се разведе популарниот турски актер по неполна година брак

Сопругата на славниот турски актер почнала неконтролирано да троши пари поради што тој ги затворил сметките и и ги одземал картичките, а таа многу се налутила. Озџан Дениз ги демантира ваквите шпекулации во медиумите, но набрзо во јавноста се појави…
Read more

Фахрие Евџeн и Бурак Озџевит бројат ситно до раѓањето на синот, а еве кое име ќе го добие нивниот наследник

Брачната двојка Озчивит брои денови до раѓањето на нивниот син. Фахрие, која е во поодмината бременост и нејзиниот сакан го открија името на бебето. Двојката одлучила нивниот наследник да се вика Каран. Тие дури ги смениле и табличките на автомобилот…
Read more

Добива негативни улоги во турските серии: Оваа актерка е вистинска убавица (ФОТО)

Шебнем Хасанисоигхи e 34-годишна турска актерка која гледачите на турските серии сега ја гледаат во улогата на грчката пејачка Ефтелија во воената драма „Далеку од дома“. Можеби се сеќавате дека оваа симпатична турска актерка која најчесто добива негативни улоги, ја…
Read more

Стигна до крајот на бременоста: Најнова фотографија од Бурак и Фахрие како излегуваат од болница (фото)

Пред неколку недели турската актерка Фахрие Евџан и сопруга на актерот Бурак Озчивит, беше хоспитализирана поради влошена здравствена состојба во бременоста. Тогаш, нејзиниот сопруг изјави дека Фахрие е добро и дека наскоро ќе излезе од болница, а дека се работи…
Read more

Турскиот заводник се венчаше лани на 8 март, а сега се разведува

Во турските медиуми неколку пати излегуваше веста дека актерот Озџан Дениз се разведува од својата сопруга Фејза Дениз. Досега се чинеше дека сето тоа е измислено од жолтиот печат, но сега медиумите тврдат дека разводот сепак е покренат. Според зборовите…
Read more

Кадир Догулу и Неслихан Атагул постигнаа договор …

Двајцата познати актери наскоро ќе бидат дел од една реклама. Но, не е едноставна реклама. Бидејќи кога станува збор на две од најуспешните имиња во моментов во Турција да бидат заедно во еден спот, се разбира бројките треба да го…
Read more

Јасемин од „Вљубениот ерген“ брои ситно до раѓањето на близнаците – „baby shower“ забавата е како од бајките (фото)

Убавата турска актерка Синем Мустафа Услу или попозната како Јасемин од „Вљубениот ерген“ брои ситно до породувањето на близнаците.Синем (33) минатата година се омажи по третпат, а ова ќе биде нејзината прва рожба.Таа е доста активна на социјалните мрежи и…
Read more