Естрада

Покрај добриот изглед и глумата Кемал од „Карасевда“ знае одлично да танцува

Турскиот актер Бурак Озџивит, кој на домашната публика и остана во паметење по улогата на Бали-бег во серијата „Сулејман Величествениот“, го изговорил судбоносното „да“ на долгогодишната девојка и колешка Фахрие Евџен, а сега на малите екрани го глеаме во улога…
Read more

Видете го дечкото на Лејла од „Карасевда“ – ФОТО

Актерката која ја гледаме како Лејла во серијата Карасевда која е хит на Сител, со години е во среќен брак со актерот Халук Билгинер со кој има и син. Халук го имаме гледано во една од најгледаните турски серии ЕЗЕЛ…
Read more

Популарната албанска пејачка ја скрати својата косата и ги воодушеви своите фанови – нејзината фризура ова лето ќе ја носат милиони жени (ФОТО)

Сега кога летото ни е зад аголот , сите почнуваат да работат на својот изглед. Некои се ставија на ригорозни диети, некои започнаа со интензивни тренинзи во теретана а Дуа Липа ја скрати својата коса. Со својата нова фризура пејачката…
Read more

Поради фотографиите со Роналдо и Рамос на Северина и се заканува апсење

Северина Којиќ наводно не се појавила на неколку закажани судски рочишта во Загреб со својот бивши партнер Милан Поповиќ поради што е издаден налог за нејзино апсење. Имено, хрватската пејачка и нејзиниот сопруг Игор Којиќ требало да се појават во…
Read more

Се сеќавате на Марија од „Жикина Династија“ – нејзиниот живот крие тажна приказна, денеска изгледа непрепознатливо

Риалда сподели со јавноста шокантната исповед дека за време на војната што избувна во Југославија во раните деведесетти години, ненадејно починала нејзината мајка.„Бев во Лондон на усовршување на јазикот. Тој 16-ти јануари 1991-ва година, кога војната започна, мајка ми ненадејно…
Read more

Згодната Елени ќе ја запали сцената на Евровизија ( Фото + Видео )

Преставникот на Кипар, Елени Фуреира е музичар повеќе од една деценија, но светот ја „открива“ токму оваа година, благодарение на учеството на Евровизија. Има мешано потекло од Грција и Албанија, а од 2007-ма година се бави со актерство, пеење, танцување…
Read more

Повредите се видливи: Кога Наташа ја отвори вратата, нејзиниот изглед не шокираше!

Лука Лазукиќ, мажот на Наташа Беквалац, во бессрамно интервју за српските медиуми раскажа дека неговата сопруга е позната како жена која е подготвена на се. Тој рече дека постои можност Наташа сама себеси да се повредила за да му наштети,…
Read more

Бројката ќе ве изненади: Колку години би и дале на Соња од „Чиста љубов“?

Хрватската актерка Тара Родандиќ е пример дека шминката многу знае да го промени човекот. Многумина би рекле дека Тара сигурно има повеќе од 30 години, но вистината е сосема поразлична. Кога ја гледаме на ТВ екраните во разни улоги, Тара…
Read more

(ФОТО) Не ја остава раат: Карлеуша сподели видео од Цеца и повторно распали со навреди!

Иако Цеца Ражнатовиќ ја тужи Јелена Карлеуша за јавна навреда и поради тоа извесен период се соочуваат на суд, Карлеуша повторно си тера по свое. Имено, вчера беше закажано ново судско рочиште кое беше одложено поради смрт на судијата. Двете…
Read more

ВИДЕО: Македонец направи карамбол во „Ѕвездите на Гранд“

Во саботното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ во првиот дуел настапуваше и Македонецот Стефан Величковски од Скопје. Стефан се претстави со песните „Ти си ми у крви„ од Здравко Чолиќ и „Срце није камен“ од Тоше Проески. Кога,…
Read more