Author Archive: Admin

Сите го знаете како Зумбул – ага од „Величествениот“, а денес изгледа вака (фото)

Еден од најзапаметените улоги во серијата „Величествениот“ е Зумбул – ага.Улогата на слугата ја играше популарниот турски актер Селим Барјкатар. Селим е под сенката на улогата и по завршувањето на познатата историска мелодрама, но како што вели тој, навистина се…
Read more

Вљубениот ерген доби награда во Бејрут за најдобар актер

Згодниот турски актер Бариш Ардуч ја освои наградата “Најдобар интернационален актер на годината” на 10-тиот Бејрутски интернационален фестивал на награди. Вљубениот ерген се појави и предизвика лавина реакции и воздишки кај фановите во Либан кои со задоволство, како и Македонците,…
Read more