Author Archive: admin1

Завршува снимањето на серијата Забрането јаболко! Актерите почнаа да се збогуваат!

Серијата Забрането јаболко, која се прикажува на телевизијата Фокс во понеделник навечер, се движи кон финалето на сезоната. Играчите објавуваат на страниците на Инстаграм дека остануваат уште 2 дена до крајот на снимањето. Збогумите започнаа со актерите кои ги снимаа…
Read more

Дали ќе има друга сезона од серијата Забрането јаболко?!

Пет карактери ја напуштија низата истовремено. Шахика, која ја оживеа Несрин Каваџаде, и нејзините интриги беа еден од најистакнатите случувања во серијата. Каваџаде оваа недела се прости од серијата. Карактерот на Каја, кого го играше Бариш Килич, кој замина во…
Read more

Започна снимањето на серијата Ada Masali

Една од сериите што привлече големо внимание пред почетокот на преносот е Ada Masali/ Приказни на остров. Станува збор за романтична комедија која ги спои Алпа Навуруза и Ајка Ајсин Туран на екранот. Двајцата досега толкуваа улоги во драми, така…
Read more

Крај за серијата Невиност!

Турската серија Невиност беше најавена со многу оптимизам. Оптимизмот го делеа луѓето од продукцијата и сите актери, но очигледно не и гледачите. Поради рејтингот што не ги задоволи луѓето од продукцијата и ТВ-каналите, серијата ќе заврши наскоро. Веста дека последната…
Read more

Скандал поврзан со турската серија Ask 101

Според турскиот магазин Сабах, директорот на актерска агенција, Ибрахим Ј. бил уапсен под обвинение за сторено кривично дело силување. Тој наводно го сторил тоа дело против членка на та агенција. Како што се испостави, Фетанет О., која сонуваше да стане…
Read more

Севда Ергинчи одговори на коментарите за нејзината висина

Младата и талентирана актерка Севда Ергинци привлече внимание со улогата на Турн во серијата Uyanis Buyuk Selcuklu. Актерката навистина се истакна со својот квалитет, а на социјалните мрежи предметот на пишување за неа е нејзината – висина! Некои критики поврзани…
Read more