Author Archive: admin

Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ – како исфрлена од 90-тите (фото)

Јелена Карлеуша се појави на снимањето на новата емисија од „Ѕвездите на Гранд“ во краток фустан код кој за малку не и се виде долната облека. Како и досега, сакаше да привлече внимание, па освен провокативниот фустан имаше и мрежасти…
Read more

Хурем Султан блескаше на „Кански филмски фестивал“ (фото)

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72-от Меѓународен филмски фестивал во Кан. Овој значен настан во Франција ќе трае до 25-ти мај, а за Златна палма ќе се натпреварува 21 филм….
Read more

Турската актерка конечно ни објаснува за шпекулациите за нејзината бременост!!

За Мерјем Узерли во медиумите се шпекулираше за можна бременост. Меѓутоа, познатата актерката на “Кралица на ноќта” не им дозволи на гласините да траат премногу долго. Со еден пост на instagram, таа покажа дека таа не очекува бебе, но таа…
Read more

За Јагиз, луѓето што прават селфиња се нарциси и се одбивни

Чаглар Ертугрул е турски актер за кого веќе пишувавме, а периодов е особено актуелен по улогата во популарната телевизиска серија “Ќерките на Фазилет” каде го глуми Јагиз, богатиот ерген со ледено срце.Освен во овој хит, актерот ни е познат и…
Read more