Џан Јаман во врска со една од најатрактивните дами од Италија?! (ФОТО)

Турскиот актер Џан Јаман привлече големо внимание кон себе со тоа што замина во Италија.
Неговиот престој во Италија е од деловна природа. Актерот во моментов снима реклами за пастата, а исто така одржува серија состаноци во врска со неговата нова серија. За потсетување, Џан Јаман ќе глуми во италијанската серија Сандокан. Тоа е приказна за пиратите и ќе се состои од десет епизоди.

Популарниот турски актер честопати привлекува внимание кон себе од причини што немаат никаква врска со работата. Медиумите во Италија се преплавени со информации и фотографии за неговата нова афера. Според италијанскиот медиум Чи, Џан Јаман е во „шема“ со познатата италијанска водителка Дилета Леота. Таа е една од најатрактивните дами во таа земја. Дилета стана речиси заштитно лице на серијата „А“, најелитниот ранг на фудбалското натпреварување во Италија. Неодамна се шпекулираше дека по раскинувањето на долгогодишната врска, таа се впушти во романса со фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, со кого сними реклама заедно. Таа вест бргу беше демантирана од самата водителка.

Денес пристигнуваат вести за романсата помеѓу Дилет и Џан Јаман. Фотографиите покажуваат дека тие се навистина блиски, а дали има нешто повеќе од минлива „комбинација“ останува да видиме… Еве ги сликите од насловната страница на италијанското списание „Чи“.

By: TV Exposed

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *