Хурем Султан блескаше на „Кански филмски фестивал“ (фото)

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72-от Меѓународен филмски фестивал во Кан. Овој значен настан во Франција ќе трае до 25-ти мај, а за Златна палма ќе се натпреварува 21 филм. На црвениот килим се појавија голем број познати актер меѓу кои и турската актерка Мерием Узерли или попозната како Хурем Султан.Мерием секоја година е гостинка на фестивалот, а овој пат на црвениот килим се појави во сензуална и романтична транспарентна тоалета од која се гледаше нејзиниот задник стегнат во танга корсет.За ова свое појавување, таа се пофали на профилот на Инсатграм каде доби бројни пофалби од обожавателите.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *