Хатице Синдил среќна што повторно се врати на ТВ-екраните (ФОТО)

Турската актерка Хатице Синдил се омажи за Бурак Сашишар во 2015 година, а во 2017 година се роди нивниот син Кан.
Хатице се одмори од кариерата поради бременоста и породувањето, а подоцна и растењето на малиот Кан. Сега е време да се вратиме на ТВ-екраните. Актерката се враќа со проектот Низами Алем, а се знае каква улога ќе има. Во новата серија, која ќе се емитува наесен на турскиот канал TRT1, таа ќе ја игра ликот на Теркен Хатун, сопруга на селџук-султанот Меликса. Како што истакна во краткиот разговор за турските медиуми, таа е импресионирана што се враќа во сетот и дека повторно ќе се појави на ТВ-екраните.

Додека се подготвува за серијата, актерката ужива на одмор со сопругот и синот. Таа потврди сè со нова фотографија на својот Инстаграм профил.

By: TV Exposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*