(ФОТО) Ја знаете како Ејлу, но во вистинскиот живот е Садет: Актерката која маѓепсува со својата убавина!

Млада, талентирана, шармантна и со убавина која маѓепсува, 34 годишната актерка Садет Аксој ја запознавме по улогата на Ејлу, но некои од вас можеби ќе се сетат дека таа играше заедно со Пенелопе Круз во филмот „Twice born“.
Покрај тоа што има богата актерска кариера, Садет често е дел од жирито на повеќето филмски фестивали низ светот.


Освен тоа таа е заштитно лице на козметичкиот бренд Лореал ,а досега неколкупати се појавила и на насловните страници на познатите модни магазини меѓу кои и Вог.


Препознатлива е по продорните сини очи, а пак модната индустрија ја обожава, особено познатиот моден дизајнер Карл Лагерфелд.


Инаку е родена во полициско семејство , татко и бил инспектор, а мајка и шеф на оддел

Cannes 2013 tebetesi.. 💃🏻✨🎈 #heygidi

A post shared by saadet aksoy (@saadetisilaksoy) on

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *