(ФОТО) Ѕвездата на „Чиста љубов“ потврдил дека ќе стане татко!

Црногорскиот глумец Момчило Оташевиќ,ѕвезда на тв серијата „Чиста љубов“ и хрватската глумица Јелена Перчин потврдиле дека наскоро ќе станат родители.28 годишинот глумец Момчило Оташевиќ кого публиката го сака од бројните тв серии, а сега е една од ѕвездите во хрватската „Чиста љубов“ и 10. години постарата колешка Јелена Перчин наскоро ќе станат родители, со оглед на тоа дека глумицата потврдила дека е бремена.После повеќе неделните нагаѓања дека актерскиот пар чека принова, кои почнале во почетокот на февруари, хрватската глумица ставила точка на приказните и потврдила дека ќе има бебе.По тој повод се огласила на социјалните мрежи, а после тоа следеле честитки од колегите и пријателите.

Да потсетиме, Момчило и Јелена се во врска повеќе од две години а се запознале на снимањето на серијата „Дубровничка зора“. Глумицата од првиот брак ја има осумгодишната ќерка Лота, додека на глумецот ова ќе му биде прво дете.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *