ФОТО: Ѓулсерен ги изненади фановите колку е здебелена

Познатата турска актерка Нургул Јесличај освен актерските ангажмани, своето секојдневие го поминува во салонот за венчаници кој се наоѓа во Истанбул и е во нејзина сопственост.
Откако го прекина снимањето на „Парампарче“ поради несогласувањата со колегата Еркан Петекаја, таа се посвети на нови актерски ангажмани, но и на бизнисот со венчаниците.


Јесличај е активен корисник на социјалните мрежи, а деновиве објави фотографија на која се забележува драстична промена на нејзиното лице.

Изгледа дека убавата актерка ги покачила килограмите, а на тоа веднаш и забележаа следбениците, па дури направија и споредба од тоа како изгледаше претходно, а како сега.

Веројатно и вие ја забележувате разликата, но дали витка или пополнета, Нургул едноставно блеска со својата убавина.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *