(ФОТО) Се сеќавате на убавата Елиф: Се омажи, роди бебе, а денес изгледа вака

Акрактивната турка актерка Хатиџе Шендил, Балканот ја запозна по улогата на Елиф во серијата „Во виорот на судбината“, како и во „Дила“. Актерот кој ја освои во приватноста Бурак Шагјашар може да и парира по атрактивноста.


Тие се венчаа во месец август 2016 година, а врската ја започнаа во 2010 година на снимањето на серијата „Karadagler“. Сега се родители на машко бебенце и нивната љубов сега е комплетно реализирана. Еве го денес проширеното семејство:Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*