(ФОТО) Копија на брат си: Погледнете каков фраер е братот на Емир Козџуоглу од Карасевда

Емир Козџуоглу од познатата турска серија “Карасевда”,кој важи за еден од најзгодните турски актери во последните години, има навистина згоден брат. Тој на социјалните мрежи како Инстаграм често споделува најразлични моменти од приватниот живот па наидовме на фотографија на која е заедно со неговиот брат. Трускиот актер Каан Урганчуоглу (37) и не е баш некој омилен лик од серијата „Карасевда“ каде ја игра улогата на лошиот Емир Козчуоглу кој поради невозвратената љубов на Нихан е подготвен на се, дури и смрт. Токму оваа улога е онаа што најмногу го прослави, иако досега има бројни филмски улоги. Кога станува збор за неговиот приватен живот, тој изминатите неколку години доста ги менуваше девојките, а сега е во врска со Зејнеп Ојмак која исто така е актерка. Засега им оди одлично во љубовта, а дали ова ќе биде „крајната станица“ од ергенскиот живот за Каан, остана да видиме…
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *