Фото: Актерот од серијата “Чиста Љубов” се трансформираше – погледнете како изгледа како жена

Момчило Оташевиќ во својот богат театарски опус додаде и лик на жена во претставата „Учени жени“ на режисерот Јагош Марковиќ. Талентираниот актер ги заврши обврските со снимањето на „Чиста љубов“, па после свадбата со колешката Јелена Перчин се вратил на сцената на Црногорскиот народен театар и во својата како што вели, омилена улога. Тој неодамна на својот и Инстаграм профил објави фотографии како изгледаат подготовките и неговата трансформација во ликот на тетка Белиза.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*