Турскиот актер Киванч Татлитуг заврши во болница – осомничен за СОВИД-19 !

Познатиот турски актер и манекен Киванч Татлитуг се наоѓаше во болницата под сомнение дека е заразен со коронавирус!
Актерот изјавил дека, заедно со сопругата Башак, тој бил во карантин во куќа во квартот Кемербургаз во Истанбул. Како и да е, тој, наводно, се чувствувал лошо, а завршил во болницата каде исто така направил и тест за коронавирус. По краткиот престој, Татлитуг бил отпуштен од болницата.

„Бевме во куќата 15 дена. Не се чувствував добро, ги чувствував симптомите на болеста и сега чекам резултат на тестот за коронавирус. “, Изјави славниот актер пред новинарите додека ја напушти болницата.

Татлитуг стана познат откако победи во конкуренцијата за најдобар модел во светот во 2002 година. Тој во моментов е меѓу најпопуларните и најплатените актери во Турција. Тој се здоби со голема слава низ цела Турција, Балканот и арапскиот свет за неговите улоги во турските ТВ серии, вклучувајќи ги и “Gümüş,” “Aşk-ı Memnu” и “Kuzey Güney.”.

By: TV Exposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*