Турската актерка во гламурозно издание кое остава без здив, а да ја слушнете како пее(фото+видео)

Турската актерка Бергузар Корел која сите ја познаваат како Шехерезад или моментално како Азизе од серијата „Далеку од дома“, неодамна присуствуваше на „Istanbul Modern Gala“ 2018 каде ги освои сите во гламурозно издание во тоалета од турскиот дизајнер Озгур Масур.Актерката веќе некое време е со променет имиџ бидејќи ја скрати долгата коса по која беше препознатлива. Сепак, што и на направи на себе, таа изгледа перфектно.

Доколку не сте знаеле, Бергузар исто така е дарена од Бога и со прекрасен глас. Таа пее одлично, па дури има издадено и албум во џез стил. Слушнете како пееше на неодамнешната Гала.

/vistina.mk

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *