Толгахан Саисман потпиша договор за нова серија

Турскиот актер Толгахан Саисман сè уште не ја заврши својата работа на серијата „Sampiyon“, а веќе има потпишано договор за нова серија.
Овој пат, актерот ќе се најде во нова серија на продуцентот Тимур Савчија. Тоа е серија произведена од TIMS & B за Шоу ТВ, а се вика Seref Sozu. Во последниве години, со исклучок на серијата „Sampiyon“, проектите во кои глуми Толгахан не остварија големи резултати. Новиот проект, во кој Тимур Савчи го има главниот збор, ќе биде можност актерот да продолжи таму каде што застана со серијата „Sampiyon“ и да сними уште подобри резултати и рејтинг. Кога станува збор за таа серија, финалето е закажано за 13 август во 34-та епизода.

Дејствието на новиот проект Seref Sozu ќе биде снимено во Мардин. Режисер на серијата е Џевдет Меркан, а сценариото е напишано од Еда Тезчан (позната од серијата Херџаи).

By: TV Exposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*