Толгахан Саисман и Еркан Авџи се збогуваа од серијалот „Шампион“

Турската серија „Шампион“ стигна до финалето во 34-та епизода. Водечките актери Толгахан Саисман и Еркан Авци споделија проштални пораки на своите фанови на социјалните медиуми. Сајсман напиша „Се гледаме во новите серии“.
Серијалот „Шампион“, која се емитуваше на ТРТ 1 и ги глуми Толгахан Сајман, Еркан Авчи, Ердал Озјаашчар и Јилдиз Чарир Атикој во главните улоги, на четвртото место на екраните пристигна со последната епизода во четвртокот, на 13 август.

Толгахан Саисман, кој ја имаше улогата на Фарат во серијалот, се збогува со своите фанови од неговиот профил на Инстаграм. Во својата проштална порака, Саисман го напиша следново:

„Фарат Баликбаши, – Кафкас, ќе го игра својот последен натпревар вечерва.

Кога за прв пат го прочитав сценариото, знаев дека тоа ќе биде предизвикувачко патување, и физички и психички. Имавме многу долго и напорно патување како тим. Во тој процес, требаше многу дисциплина да стане Кафказ, а самиот обид да се стане Кафказ е доста тежок, особено физички. Како тим, имавме приказна во која верувавме уште од самиот почеток, се потрудивме да ја раскажеме нашата приказна во која веруваме и покрај сите тешкотии. Сега, гледајќи наназад, мислам дека кажавме многу тешка, но убава приказна.

Бескрајна благодарност до моите режисери, актери, тим, сценаристи кои го направија ова патување за мене полесно и ме поддржаа, и секако на целата наша публика која ја носеше со нив оваа тешка, но убава приказна…

Се гледаме во новите приказни.

By: TV Exposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*