Почнува снимањето на четвртата сезона од серијалот Забрането јаболко

Снимањето за четвртата сезона од серијалот „Забрането јаболко“ започнува утре, понеделник, 13 јули.
Според актерката Еда Еџе, сè е подготвено да започне со снимање. Актерката ја искористи можноста во паузата помеѓу снимањето за да го прослави својот 30-ти роденден на одмор во Бодрум. Како што посочи таа за турските медиуми, сè е подготвено за снимањето на новата сезона од серијата „Забрането јаболко“. Снимањето ќе се изврши под посебни услови, почитувајќи ги мерките за заштита, а сите што учествуваат во проектот ќе бидат тестирани за коронавирус.

Во меѓувреме, дојде до промена на директорот. Неслихан Јешиилyурт, која беше одговорна за режирање од почетокот на серијата, режисерското столче и го остави на Мурат Озтурк, кој ја режираше серијата Bir Aile Hikayes. Досега се емитувани 3 сезони од оваа серија, а вкупно 74 епизоди.

By: TV Exposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*