Портокаловата месечина, Хурем Султан воодушеви со својот нов изглед!

Мерием Узерли, која стана позната по улогата на Хурем, повеќе не е црвенокоса. Имено, турската актерка, која некое време експериментираше со сина боја, сега се претвори во бринета и ја скрати косата драстично. Таа се пофали на Инстаграм со својата нова фризура и многумина утврдија дека е иста како Моника Белучи. Фановите рекоа дека изгледа софистицирано и заводливо и дека ова е нејзиниот најдобар избор. Иако за време на најголемата слава на Марија, поминаа тешки времиња, тие сега се зад неа. Таа поголемиот дел од времето го посветува на својата ќерка Лара, која е центар на нејзиниот свет. Потсетуваме дека за време на снимањето на „Сулејман“ се за вљуби во 17-години постариот бизнисмен Чан Атес, со кого остана во поинаква состојба. Тој не го сакаше детето, па така таа избега во Германија.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *