Погледнете во каков луксуз ужива Ферхунде со нејзините мачки – фантастичен дом од 200 квадрати со поглед на Босфорот

Куќата ме освои на прв поглед, призна убавата актерка. Познатата турска актерка Дениз Чакир (34) која се прослави со улогата на ферхуде во серијата кога лисјата паѓаат,а го доживеа врвот на кариерата со ликот Мерјем во серијата за мафија, ги отвори вратите од својот дом во Истанбул. Нејзинито нов стан се наоѓа на самото крајбрежје на Босфор во квартот Куручешме каде живее со нејзините две мачки Шати и Пиринч.


Просторната куќа има салон, отворена модерна американска кујна, три големи соби и два тоалета. Но Дениз која важи за една од најдобро облепчените Турчинки, една од собите ги претвори во гардеробер.

InStyle Home Aralık sayısında görüşürüz..😉 💃🏻💃🏻💃🏻

A post shared by Deniz Çakır (@denizcakir) on

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*