Пет факти за Џан Јаман што можеби не сте ги знаеле

Турскиот актер Џан Јаман уште еднаш се најде во центарот на вниманието поради сериите „Господин погрешен“.
Може да привлече многу внимание каде и да се појави, и во моментов е еден од најпопуларните актери во Турција. Еве пет факти за него кои можеби не сте знаеле и што можат да ве изненадат:

1. Најважната личност во неговиот живот е неговата мајка. Нивниот татко ги оставил кога Џан имал само пет години. Актерот е многу приврзан кон својата мајка и се консултира со неа за сè.
2. Неговиот одличен физички изглед и популарност не го намали неговото почитување кон женките. Раскинот со Бестемсу Оздемир и Аџелиа Топалоглу беа многу болни за актерот. Дури има гласини дека Бестемсу ја изневерувала…
3. Имаше вистински лов на Кан. По успехот во серијалот „Еркенџи Куш“, членовите на поубавиот пол буквално трчаа и го бодреа актерот каде и да се појави. Една од обожавателите и ја отсече раката затоа што нејзината лубов беше одбиена, односно. не и беше возвратена од актерот. Дури и полицијата мораше да интервенира…
4. Актерот има „дива природа“. За време на снимањето на серијата, Хангимиз Севмедик, поради несогласувања со еден од неговите колеги, тој исфрли чаша полна со чај. Актерката поднесе тужба, а Џан мораше да и ’испрати јавно извинување.
5. Зборува неколку странски јазици. Актерот студирал на италијанскиот лицеум во Истанбул, а во студентската размена престојувал во САД. Покрај својот мајчин турски јазик, Џан владее италијански, англиски и француски јазик.

By: TV Exposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*