Озан Гувен ја претепал својата девојка (фото)

Турскиот печат објавува детали за скандалот, за кој се зборува со денови. Имено, славниот актер Озан Гувен, кој е запаметен по неговата улога како „Рустем-ера“ во серијалот Сулејман Величествениот, ја претепал својата девојка Дениз Булутзу.

Двојката прво се расправија во ресторан пред гостите, а потоа и на излезот пред возачот. Кога се вратил дома, Озан, кој бил под дејство на алкохол, изгубил контрола. Почна да фрла нешта во Дениз и ја удира. Продолжувајќи да ја тепа младата жена, тој и се заканил и го зел нејзиниот мобилен телефон. Потоа тој ја турна и таа ја погоди зидот.

Дениз успеа да избега, но падна непријатно по скалите. На крајот таа истрча од куќата претепана, а возачот ја однесе кај другарка.

Озан Гувен и рекол на полицијата дека не ја тепал својата девојка, но дека таа се повредила кога го напуштиле хотелот и дека сакала да го посрамоти, затоа што е позната личност. Тој додаде дека и е многу жал за сè што се случило.

Обвинителството во моментов студира снимки за надзорни камери поставени во областа за да утврдат точни изјави, сведочења на сведоци и локација на мобилни телефони. Случајот е многу сериозен.

Озан отиде во болница следното утро. Актерот сè уште не дал изјава за медиумите.

by: tvexposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*