Ова девојче денес е една од најубавите турски актерки

Турската актерка и пејачка Бергузар Корел својот талент го наследила од своите родители кои и двајцата се актери. Омажена е за актерот Халит Ергенч, а нема да биде чудно и ако нивниот 9 годишен син продолжи по семејните стапки.
Кога станува збор за приватноста, Бергузар или попозната како Шехерезад, е редовен корисник на социјалните мрежи каде најмногу објавува фотографии од професионалните ангажнани и снимањата сетови од сериите. Ретко има спонтани фотографии со сопругот и синчето и скржаво ја чува својата семејна интима од очите на јавноста.Но, некогаш знае да пупти срце и да објави нешто кое ја интригира љубопитноста на обожавателите. Па така, неодамна објави фотографија преку која покажа како изгледала како малечко девојче.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *