Која е убавата турска жена која ги освојува гледачите во серијата „Фазилет и нејзините ќерки“

Во моментов на Нова ТВ се прикажува турската хит серија „Фазилет и нејзините ќерки“, која се здоби со голема популарност кај нашата публика за многу краток временски период, а посебно внимание привлекува една од најубавите турски актерки Дениз Бајал.

Дениз ја доби улогата на постарата ќерка на Фазилет, тврдоглавата и принципиелна Хазан Камкиран, во серијалот „Фазилет и нејзините ќерки“, која ја освоји и домашната публика. И покрај нејзината мајка која ја велича убавината, таа негува строг карактер и машко однесување и не сака да ги почитува желбите на мајка си за брак со богат човек. Таа улога за убавата актерка не беше напорна затоа што беше воинствена како дете; таа играше кошарка со момчињата и се бореше со нив.

Дениз Бајсал е родена на 5 април 1991 година во Измир, Турција. Основно и средно образование го завршила во основно училиште во Карсијака. Таа започна да глуми во детски серии на десетгодишна возраст. Во родната Измир, таа се обидела да дејствува, но била обесхрабрена. Дејствуваше во општинскиот театар Карсијака десет години. Актерката не се откажа, но отиде на бројни кастинг и чекор по чекор, по поддржувачките, таа доби поголеми улоги, а играше во неколку хит сапуни.

‘Кога ќе започнете да дејствувате, мора некако да се издржите. Мојата звезда не блескаше одеднаш. Дојдов тука со гребење на рацете и упорност. Трпеливо чекав за добри проекти и работни места, но процесите на чекање ме исцрпија малку. Порано чекав со месеци. Одам на аудицијата, но не поминувам и постојано се прашувам: зошто ми се случува ова? Затоа што не сум жена која сака да биде без работа. Морам да бидам постојано во движење, да работам “, рече Дениз.

Дениз секогаш ќе одбива секси сцени затоа што, тврди таа, таа не ја гледа поентата во нив. Таа изјави дека нејзината слатка и нежна страна нуди многу повеќе од голотија.

Кога ја доби улогата во серијалот „Фазилет и нејзините ќерки“, таа беше возбудена и рече дека се снајде најдобро со Назан Кесал, која ја игра нејзината мајка Фазилет во серијалот, и со Афра Сарачоглу, која ја глуми нејзината помлада сестра Еџа.

Прекрасна бринета живее во луксузна вила со базен, а нејзината голема страст се автомобилите. Таа е многу активна на социјалните медиуми, Инстаграм и Твитер, каде редовно објавува фотографии од нејзиниот приватен живот.

Таа признава дека долго време се плашела од мажите. Како дете од разведени родители, таа мислела дека откако нејзиниот татко ја напуштил, сите други мажи ќе ја напуштат. Но, убавата актерка веќе три години е во врска со пејачот на Колпа и композиторот Бариш Јуртучу, со кого се омажи на 6 септември.

https://www.tportal.hr/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *