“Кемал” и го честита роденденот на неговата сопруга со најубави зборови

Турскиот актер Бурак Озџевит, познат по улогата на “Кемал” во серијата “Кара Севда”, му го честиташе роденденот на неговата сопруга, Фахрие Евџен Озџевит. Тој објави во нивната социјална мрежа Instagram убава слика од нив, каде што тој остави специјално писмо со честитки за неговата сакана:
“Мојата убава жена, среќен роденден, со здравје и мир заедно” , пишува Бурак Озџевит. Се сеќаваме дека Бурак Озџевит и Фахрие Евџен на 29 јуни 2017 година ја крунисаа нивната љубов со брак.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*