Ибрахим Челикол ужива на одмор со синот (ФОТО)

Актерот Ибрахим Челиколк е во брак со Михра Мутлу од 2017 година, а во декември 2019 година, тие добиле син, Али.
Ибрахим работеше напорно во претходниот период и повторно воодушеви од улогата. Овој пат тој брилијантно ја извршуваше улогата во серијалот Doğduğun Ev Kaderindir (Мој дом). Тој во моментов е на заслужен одмор. Тој го поминува времето на одмор со семејството и ужива во тоа со малиот Али. Тој го овековечи сето тоа со фотографии на својот профил на Инстаграм.

Еве како се дружат Ибрахим и неговиот мал син.

By: TV Exposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*