Гокче Акилидиз се разведела од сопругот, сега се подготвува за нова улога

Еве неколку вести од животот на младата актерка Гокче Акилидиз.
Гокче го завршила процесот за развод од нејзиниот сопруг Мустафа Озјурт. Судот донесе одлука и ја довери старателството над нивниот син Омер. Двојката е во брак од 2017 година. По завршувањето на процесот, актерката започна со подготовките за нова улога. Ова е нова серија на компанијата Колиба филм наречена Kazara Aşk. Серијата ќе се емитува на каналот Стар ТВ.

Акилдиз досега глумеше во неколку серии, од кои се издвојуваат Kırgın çiçekler, Fatih Harbiye и Politiki kouzina.

By: TV Exposed

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*