Во серијата е закопчана до грло и завиткана во шамии, а во приватноста лукавата Јилдиз плени со убавина (ГАЛЕРИЈА)

Младата турска актерка Пинар Дениз ја запознавме како лукавата и непослушна Јилдиз од турската воена драма „ Далеку од дома“ која и донсе голема популарност. Таму ја игра ќерката на командандот Џевдет и медицинската сестра Азизе, а во тој воен период од последните години на Отоманската империја, таа е бунтовничка која и се спротивставува на традицијата. Пинар е родена во 1993 година во Турција, а досега во својата актерка кариера има играно во три телевизиски проекти.Сепак, последната улога и носи се повеќе обожаватели. Таа е активен корисник на социјалните мрежи каде може да ја видиме во сосема поинакво издание каде блеска со убавина и сексапил за разлика од Јулдиз која мора да ја сокрива својата женственост и убавина. Погледнете:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *