Бурак и Фахрие станаа родители: Најпосакуваната турска двојка доби син, а еве кое име го одбраа за бебето

Турските медиуми пренесуваат дека еден од најпопуларните турски актери, Бурак Озчивит и неговата сопруга Фахрие Евџан, вчера стaнаа родители. Фахрие или позната како „Неџла“ од „Кога лисјата паѓаат“ се породила вчера во 13 и 30 часот, а на свет донела момче кое ќе се вика Каран. Како што пренесуваат медиумите, Фахрие се породила во туркска болница, а Бурак присуствувал на породувањето. Каран е тежок 3.670 грама, а долг 52 сатиметри. Актерката се породила порано од предвидениот термин кој бил на 20 април./Vistina.com.mk


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *