Бракот на Берен Саат е повторно во криза. Овој пат актерката заминува од дома!

Добро познатата турска актерка Берен Саат со години е во брак со пејачот Кенан Догулу. Парот помина низ неколку кризи во нивниот брак и е доволно да се потсетиме на нивната разделба минатата година. Но, турските медиуми денес пишуваат дека Берен и Кенан доживуваат друга криза. Според нив, актерката го напуштила својот дом и бара нов дом. Двојката го поминала карантинот заедно, но очигледно не издржале многу долго заедно. Берен и Кенан се венчаа во 2014 година. И покрај кризите во бракот, тие секогаш биле заедно. Сепак, според турските медиуми, овој пат актерката донела конечна одлука. Останува да се види како ќе се одвиваат работите меѓу многу коментираната двојка во турскиот шоубиз.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*