Беше најмоќниот лик во серијата: Почина актерот од „Вљубениот ерген“ – колегите со последна почит

На 79 годишна возраст, вчера (20.септември) во Истанбул почина турскиот актер и режисер Ферди Мертер или попознат како Хулси Ипликчи од хит серијата „Вљубениот ерген“. Тој го играше дедото на Омер, а целата приказна се вртеше околу неговото наследство. На социјалните мрежи актерската екипа од серијата се прости од својот колега дополнувајќи го последниот поздрав со фотографии од сцени од серијата.
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*