Бариш Ардуц се враќа на екранот, овојпат заедно со познатиот актер!

Познатиот актер од хит серијата “Вљубениот Ерген”, Бариш Ардуц ќе се врати повторно на екранот. Се смета дека во истиот проект со него ќе биде и актерот Арас Булут. Тие ќе играат во овој филм како двајца пријатели кои ќе се заљубаат во истата девојка.Арас Булут моментално има 27 години и играл во многу серии како што се Сулејман Величенствениот, Бурни Времиња, Инсајдер и други.

#çukur yeni bölümüyle bu akşam @showtv de #kimsinsen 📸: @sinasiserce

A post shared by Aras Bulut İynemli (@iynemliarasbulut) on


За Бариш нема потреба да се зборува премногу. Тој е еден од најомилените актери за македонската јавност. По враќањето од Тајланд, каде што доби предавања за боречки вештини, Бариш е подготвен да им се врати на сериалите.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *