ОМИЛЕНАТА ПЕЈАЧКА НА ТОШЕ, АНТОНИЈА ШОЛА ДЕНЕС ИМА 39 ГОДИНИ И ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО (ФОТО)

“Волим осмјех твој“, е песната по која најмногу ќе ја паметиме хрватската пејачка и композитор Антонија Шола, која ја испеа со нашата музичка легенда Тоше Проески. Шола денес има 39 години, но речиси е истата таа шармантна, харизматична и убава девојка која плени со својата појава. Шола е доста активна на социјалните мрежи каде објавува доста фотографии од своето секојдневие, а на истите може да се забележи дека за Шола како времето да застанало.


Инаку, покрај дуетот со Тоше, сигурно се сеќавате и на нејзината актерска улога во хрватската серија „Забранета љубов“. Инаку, Шола во својата кариера се потпишува на многу песни од албумите на: Здравко Чолиќ, Оливер Драгојевиќ, Нина Бадриќ, Тијана Дапчевиќ и многу други.

💋🍨📸

A post shared by Antonija Šola (@antonija_sola) on

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *