Згодната Елени ќе ја запали сцената на Евровизија ( Фото + Видео )

Преставникот на Кипар, Елени Фуреира е музичар повеќе од една деценија, но светот ја „открива“ токму оваа година, благодарение на учеството на Евровизија. Има мешано потекло од Грција и Албанија, а од 2007-ма година се бави со актерство, пеење, танцување и мода. Згодната Елени е активна и на Инстаграм, а благодарение на тоа како изгледа веќе е миленичка на машката публика.Во Лисабон ќе се претстави со Fuego:Претходно има еден незаборавен настап на Mad VMA наградите во 2014-та, кога беше дел од изведбата на тогашниот хит Tranquila на J Balvin. Критичарите ја прогласија за најзгодната натпреварувачка на Евровизија. Дали се во право, проценете од фотографиите во продолжение:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *